Žemėlapį su aprašymu galima atsidaryti Internete: viduramziu.istorija.net/etno/etno19a.htm. Jame pagal Lietuvių kalbos instituto atliktus kalbų paplitimo Rytų Lietuvoje mokslinius tyrimus parodytos vietovės, kuriose buvo kalbama lietuvių, baltarusių, lenkų kalba. Žemėlapį sudarė P. Gaučas, A. Vidugiris. Šiandien naujai statoma Baltarusijos AE kelia didelę grėsmę visos Lietuvos ekosistemai, gamtai, nes esama teritorija yra Nemuno ir Neries baseino aukštupyje.

     Tai taip pat aktyvi seisminė zona. Įvykus avarijai per gruntą ir vandenį, miestuose prie Neries ir Nemuno upių taršalai gali patekti į giluminius vandens gręžinius ir geriamą vandenį, taip išplisti po didelę dalį Lietuvos teritorijos. Lietuvos premjeras A. Butkevičius spaudai sakė, kad Astravo AE negali būti statoma: „Raginame Baltarusiją susilaikyti nuo vienašališkų veiksmų, pažeidžiančių Espo konvenciją. Tai Baltarusijai mes esame išsakę ir oficialiai. Liepos 24 d. buvo išsiųsta viena nota, o rugpjūčio 6 d. - kita. (...) Notose mes išdėstėme savo reikalavimus, kad būtų laikomasi tarptautinių pasirašytų sutarčių, kurios yra privalomos ir Baltarusijai“, - akcentavo A.Butkevičius (pagal "Delfi", "Lietuvos ryto" inf.).
     TS-LKDP bendruomenė su visų Lietuvos žmonių pagalba surinko reikiamą kiekį parašų (64 702) dėl Astravo AE ir 2016 m. rudenį į Seimo plenarinę sesiją keliaus įstatymas, kuris neleis per Lietuvos infrastruktūrą tekėti nesaugiai elektrai, taip sumažinant elektrinės statybos ekonominį pagrįstumą. 2016 m. liepos 28 d., 18 val. TS-LKDP kviečia susirinkti ant Aukštojo kalno (Juozapinės kaimas šalia Medininkų), kur vyks Astravo AE stebėtuvės "Astravas - arčiau, negu tu manai". Iš tikrųjų Astravo atominė elektrinė statoma prie pat Lietuvos sienos, jos bokštai matomi plika akimi. Kviečiame atvykti ant Aukštojo kalno liepos 28 d., 18 val. ir tuo įsitikinti patiems bei drauge pasiųsti žinią Baltarusijai, kad esame prieš nesaugią atominę.

 

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Visa atnaujinti Kristuje!

Savo veikla
sekime
Kristaus
žvaigždę...

Dabar naršo

Svetainėje lankosi 38 svečiai ir nėra prisijungusių narių

Nacionalinis Gailestingumo kongresas Vilniuje

Teofiliaus Matulionio paskelbimo palaimintuoju beatifikacijos iškilmės Vilniuje

Vilniaus Kalvarijų vadovėlis iš Gervėčių